HTML

Ass blaster

Friss topikok

  • tanyasi értelmiségi: www.youtube.com/watch?v=CeBzzs2-nTQ (2024.04.25. 20:36) TE TETTED EZT KIRÁLY
  • Hejira: Fityesz himnusz: Most múlik pontosan (2024.03.28. 15:49) Gyerekiahóra...
  • diggerdriver: @Ferenczi Krisztián: Gratulálok a háthoz. A faváz sokszáz évig kitart és egybentart. A legöregebb ... (2023.12.17. 20:44) Házépítés itt és ott...
  • Móka Miki: Ez valami eszméletlen ahogy a sérült agy tirpák zotyi nyalja a munchhausen valagát. Ewwwww (2023.05.19. 21:44) Ki a rosszfiú?

Címkék

A szemét...

2017.10.21. 17:41 diggerdriver

Megint kényszert érzek szóvátenni valamit. 

Egyik barátom a másik fórumra belinkelt egy Puzsér szösszenetet.  Nagy kedvencem Puzsér Robi, ő a mai értelmiség aktuális megmondóembere. Na de erről majd a poszt végén külön visszatérünk. Az ominózus írás itt olvasható.

http://mandiner.hu/cikk/20171018_puzser_robert_a_kentucky_fried_chickennel_az_a_baj_hogy_szemettel_eteti_a_vendegeit

Aktuális botrány van most a KFC-vel kapcsolatban de nem erről akarok írni. Hogy mi a baj azt kimásolom ide.

" A Kentucky Fried Chickennel az a baj, hogy szeméttel eteti a vendégeit. Aki rendszeresen ott táplálkozik, az előbb-utóbb kórosan elhízik, és nagy eséllyel az elhízás valamelyik szövődményében hal meg túl fiatalon. A Kentucky Fried Chickennel az a baj, hogy szarul fizeti az alkalmazottait, akikből mindent kiprésel, amit azok fizikuma és idegrendszere enged. A Kentucky Fried Chickennel az a baj, hogy miközben a nyomorult alkalmazottak az albérletüket alig bírják kifizetni, addig a menedzsment obszcén mértékű luxusban dőzsöl. A Kentucky Fried Chickennel az a baj, hogy gyalázatos körülmények közt tartja a papírtányérokra kerülő csirkéket, amelyek saját ürülékükben, antibiotikumokkal telelőve és napfényt sosem látva egy A4-es lap területén élik le a teljes életüket."

Kezdjük kielemezni mondatonként.

" A Kentucky Fried Chickennel az a baj, hogy szeméttel eteti a vendégeit. Aki rendszeresen ott táplálkozik, az előbb-utóbb kórosan elhízik, és nagy eséllyel az elhízás valamelyik szövődményében hal meg túl fiatalon. "

A második mondattal nincs baj. Olajban sütött étel. Rendszeres fogyasztás. Halál. OK.

Nekem a "szemét szó szórja a szemem. Most akkor mi van? Ha RENDSZERESEN ott eszik valaki akkor az az étel szemétté válik? Ha csak alkalomadtán akkor minden rendben? Az olaj a baj vagy a rendszeresség? Mi a rendszeres? Hetenként egyszer? Az már rendszeres?

Az a problémám hogy a gyorséttermeket gyakran sújtják a "szemetet árul" jelzővel de soha nem hallottam még ezt egy édességboltra. Soha nem hallottam még ezt egy hentesboltra ahol kifőzde is üzemel vagy a talponálló hurkás-kolbászos-csülkös piaci büfékre. Nem hallottam még ezt a kifejezést a lángososokra. Sőt most kapaszkodjatok meg nem hallottam még hogy az anyánk, anyósunk, nagyanyánk szemetet tenne elénk a mikor a ZSÍRBAN rántott tarját elénk teszi petrezselymes újkrumplival tejfölös uborkasalátával.

RENDSZERESEN hiszen hetente sok embernek főz a fent említett gyilkos triumvirátus, úgymint anya, anyós, nagymama. Ezek szerint minden vasárnap a lakosság nagy része tolja magába a szemetet. Lefojtják némi almáspitével, lúdlábbal és utána egy kis vasárnap délutáni szunyókálás meg is alapozta a koszorúérelmeszesedés alapú korai halált.

Megkockáztatom hogy a társadalom nagyobbik része rendszeresebben étkezik a fent említett potenciális gyilkosoknál mint a KFC-ben. 

Ha körbenézünk a világban nincs étel ami ne lenne káros, elhízást okozó, korai halálhoz vezető. Természetesen ételről beszélek nem rukkoláról, meg frissen kaszált szénáról.

Mégis mivel érdemelték ki a gyorséttermek eme közutálatot? Mit tesznek ők egészségrombolóbban mint egy cukrászda?Mennyivel rosszabbak mint  anyánk, anyósunk, nagyanyánk? Rántott húst árulnak, húspogácsát árulnak, ami otthon vagy a családban bárhol alapvetés. 

Szóval ha hetente egyszer gyorséttermi ételt eszel akkor szemetet eszel, de ha szintén hetente egyszer a fent vázolt vasárnapi ebédet eszed akkor a világ legjobb házikonyhájának a világ legjobb szakácsának a világ legjobb produktumát zabálod kétpofára hogy csak úgy csurog a zsír az álladon. Az nem szemét. A gyorséttermi olajban sült hús az szemét.

OK. Lépjünk tovább.

"A Kentucky Fried Chickennel az a baj, hogy szarul fizeti az alkalmazottait, akikből mindent kiprésel, amit azok fizikuma és idegrendszere enged".

Ez igaz. Az emberek többsége szarul van fizetve miközben kizsigerelik. A munkaerő áru. Az árukereskedelemnek van egy alapelve. "Az áru hiánya növeli értékét". A gyorséttermi munka nem szakmunka és kevesen terveznek élethosszig való elkötelezettséget vele. Amíg a fél ország ki nem űrül és be kell zárni munkaerőhiány miatt jónéhány gyorséttermet addig nem fognak több pénzt kapni. Minden munka be van árazva a munkaerőpiacon.

Mikor ide kijöttünk 2011-ben, a gépkezelő órabér 11-13 font volt. Aztán az olimpia befejezése miatt a piacra került sok gépkezelő és lecsökkent ez az órabér 10.50-12 fontra. Aztán elkezdték felpörgetni az építőipart. Három éven belül 30%-al nőttek az órabérek, most valahol 15-17 font körül van az átlag. Nem azért mert jobban vagy többet dolgozunk. Azért mert a piac beáraz.

A gyorséttermi alkalmazottaknak is piacon beárazott bére van. Hogy ezt ne lehessen egy bizonyos mérték alá vinni, vagyis a piac ne tudja alulárazni a munkát, ezért vezették be a minimálbért.

Mondok egy példát. Van egy ismerősöm aki egy nagyon kelet Magyarországi csirkefeldolgozóban végez hihetetlenül piszkos és undorító munkát. Minimálbérért. Ha az a gyár Győr-Sopron megyében lenne háromszor annyiért sem találnának rá embert.

Tegyük fel hogy társadalmi nyomásra mert kizsákmányolják az alkalmazottakat, bezárnák az összes gyorséttermet.

Kik lennének a legnagyobb vesztesek?  Igen ők. A kizsákmányolt alkalmazottak. Ok rendben van, igaza van Puzsérnak a KFC -vel az a baj hogy szarul fizet és sokat követel. Hány ezer magyarországi munkahelyet tegyek a fenti mondat mellé? Azokkal minden rendben? Tisztelt postás úr, ön meg van elégedve a fizetésével? Nem terhelik túl? Akkor tehetünk még 25 utcát a körzetéhez? 

OK. Lépjünk tovább.

"A Kentucky Fried Chickennel az a baj, hogy miközben a nyomorult alkalmazottak az albérletüket alig bírják kifizetni, addig a menedzsment obszcén mértékű luxusban dőzsöl".

Erre a mondatra nem érdemes sok szót vesztegetni. Az egész magyar társadalom felépítése benne van. 

OK. Lépjünk tovább.

" A Kentucky Fried Chickennel az a baj, hogy gyalázatos körülmények közt tartja a papírtányérokra kerülő csirkéket, amelyek saját ürülékükben, antibiotikumokkal telelőve és napfényt sosem látva egy A4-es lap területén élik le a teljes életüket. ".

Miért veszel kínai cipőt 3ezerért mikor sokkal jobb minőségű ADIDAS-t kapsz 33ezerért? Azért bazmeg mert 3ezer forintom VAN. Szerintetek a világon piacra kerülő csirkének hány százaléka származik háztáji, vagy farmon nevelt boldog eufóriában kendermagot csócsáló csirkéből? Szerintem a 10%-ot sem éri el az arányuk. Na ők az ADIDAS csirkék. Valamikor nagyon régen Magyarországon eljött az idő mikor a kétütemű motoros autókat mint a Trabant kikiáltották első számú közellenségnek. Mert büdös és környezetszennyező. Aztán olvastam valahol egy publicisztikát aminek szerzője leírja hogy higgyék el a tisztelt ZŐŐŐD nagyurak hogy minden Trabant tulajdonos szívesen ülne korszerű környezetbarát, a kipufogón ózondús alpesi hegyilevegőt kipöfögő négyütemű autóban csak nem tehetik meg mert TRABANTRA TELIK.

Bizony, bármennyire is fáj, bármennyire is igazságtalan a világ az emberek többsége a tömegtermelt gyalázatos körülmények között tartott csirkét tudja megvenni. Sőt most mondok egy botrányosat. Ha megemelnék a fizetését sem biztos hogy háztáji kotkodát venne. Lehet hogy a plusz pénzt befektetné, elnyaralná jobb autót venne.

A csirkét viszont szereti ezért akkor is a gyárban termelt csirkét enné. Semmi baj nem lenne ha az állatvédő lobbi hatására a törvényhozók nem hoznának eszement szabályozásokat. Nadehát manapság már disznót sem szabad moslékkal etetni.Játszóházat kell az ólban kialakítani Beethoven örömódájának kell szólni reggeltől estig, és fizikoterapeutának kell rendszeresen masszírozni az orjacsontjukat.

Most megragadnám az alkalmat és ajánlanék az állatvédőknek egy új célpontot. Felháborítónak tartom hogy bizonyos állatfajtáknak megvonták a jogukat az örömteli szexuális élethez. Micsoda skandallum hogy Kormost a falu bikáját kiherélik? Aztán meg jön az inszeminátor. Lófaszt mama... LE AZ INSZEMINÁTOROKKAL. Követeljük vissza az állatoktól elrabolt természetes szexualitást.

Az én apósom egy ízig vérig régivágású falusi gazdálkodó. Mai napig tart csirkéket kacsákat. Néhány éve még disznókat is. Az a fajta ember aki személyesen ismeri minden jószágát bennsőséges baráti viszonyban van minden haszonállatával. Viszont tudja mi az élet rendje és minden lelki vívódás nélkül fogja meg a csirkét míg anyósom elvágja a nyakát. Nem apósomét. A csirkéét. Mert a haszonállatok is ritkán halnak meg végelgyengülésben utolsó kenettel a homlokukon. 

Mindentől függetlenül nyilvánvaló hogy a háztáji csirke más kategória. Mikor eszed, minden falatnál érződik a belőle sugárzó boldogsághormon. Mert a kapirgáló csirke nem injekcióban kapja a hormont hogy nőjön hanem ott van az kérem a környezetében. A boldog élet a tányérodra kerül látható formában. 

Egyetlen egy apró bibi van bazmeg. Ezt meg kell fizetni. A lakótelepi panelban való élet sem sokban különbözik az A4-es papírlapnyi területen élő csirkék életétől.  Tessék kertes házba költözni. Jaa hogy azt meg kell fizetni. Hogy a nagy klasszikust idézzem, az élet nem habostorta. A csirkéknek sem.

Most miután kiveséztük a gyorséttermeket essen néhány szó Puzsér Robiról.

Ő most az értelmiség megmondóembere. A zsinórmérték. Egyszer bekerült valami műsor zsűriébe és ott megcsinálta a szerencséjét. Kiválóan kihasználta a népszerűséget és azóta is meglovagolja azt. Nagyon jól teszi az égvilágon semmi kivetnivaló nincs ebben. Mindenhol ott van, mindenhol véleményt mond, vitázik, zsizseg ezerrel.

Van egy műsora a Sznobjektív. Ebben megmondják hogy ki vagy mi a világ tíz legjobb vagy legrosszabb akármilye.

Néha elszáll az agyuk és kínjukban már olyan ökörségekről csinálnak műsort hogy ki volt az USA tíz legrosszabb elnöke.

Nekem tetszik a műsor. Tetszik Robi tevékenysége. A fenti írása is tetszik. Megmondja a tutit. Jó humorral kendőzetlenül. Egy liberális értelmiségi fasz, de a szerethető fajtából. Jó humort tol és ez már nekem elég.

Egyetlen egyszer verte ki nálam a biztosítékot. Egyik műsorában Szóba került nagytiszteletű Szögi tanár úr akit agyonvertek Olaszliszkán. Robi ezt úgy vezette fel hogy "megvertek egy tanárt". Na akkor leköptem a monitort. A magyar nyelvben fokozatbeli és értelmezésbeli különbség van két szó között. A "megverték" és az "agyonverték" között. A különbség egy emberélet. A két szó különbsége egy EMBERÉLET. Ha valakit az autójából kirángatva a gyerekei szeme láttára brutálisan agyonvernek, az szörnyű dolog. Ezt megverésre degradálni vegytiszta kegyeletsértés. Tipikus liberális elkenés. Szerecsenmosdatás. Ezt nem kellett volna.

Na mindegy ettől függetlenül nincs vele bajom.

Köszönöm hogy elolvastátok.

14 komment

Kötelező program.

2017.10.13. 09:21 diggerdriver

Immár harmadik éve kötelező program ellátogatni a Newbury Retró Fesztiválra. Ez nekünk az év eseménye A felülmúlhatatlan időutazás a múltba. Egyrészt egy nosztalgiahullámot meglovagoló időszakot élünk, másrészt abban a korban vagyunk már, amiben szállóige a "régen minden jobb volt" mondat. Nem beszélve arról hogy az ötvenes-hatvanas évek a világháború utáni újjáépítés sikerének életigenlést sugárzó korszaka. Elsőnek Amerikában tört ki ez a hedonista életszemlélet. Miért? Biztos sok tanulmány született róla és lehet hogy az én magyarázatom nem helytálló de attól még elmondom.

dscf0096.jpg

Adva van egy nemzedék amelyik megjárta a háború poklát. Amelyik puskaport szagolt, és megcsömörlött a látott borzalmaktól.

Hazatérve Amerikába élni akartak. Minden pillanatát ki akarták élvezni a saját túlélésüknek. Őket már nem kötötték a szülői konvenciók. Élvezni akarták az életet pedig még nem is tudták hogy nincs vége. Jön a koreai majd a vietnami háború. 1945-től egészen a 70-es évek közepéig az a fiatal aki visszatért élve valamelyik frontról az élni akart. NAGYON élni.

Nem értek a zenéhez de ez a korszak a Rock and Roll a Sving, a Dixiland fénykora. Egyik sem a melankolikusságáról híres. Természetesen a férfiak felszabadultsága húzta maga után a nőket is. Mély dekoltázs szűk szoknya, később a mini, harsány színek...

Ekkor még a nők mertek nők lenni a férfiak mertek férfinak látszani. A mai világban nem csak nekem kihívás megállapítani valakiről nemi hovatartozását de sokan magukat sem tudják besorolni. "Régen minden jobb volt".

Bizony abban a korban búzacsírát nem a tányérjukon láttak az emberek hanem a búzavetésben. Tény hogy a nőkön volt mit fogni, amit ki kellett rakni a kirakatba azt kirakták, a bögyös-faros jelző pedig elismerés volt.

Minden minden a férfiak figyelmének felkeltését szolgálta. Nem véletlenül a szexuális forradalom időszaka ez. A korabeli Chevroletek, Oldsmobile-ok, Buick-ok hátsó ülése komplett Kovi filmeket tudna elmesélni. 

Mindettől függetlenül mégis ez egy konszolidált életforma volt. Hétfőn reggel elmentek az emberek dolgozni aztán péntek estétől buli és Rock and Roll. Szép ruha belőtt séró a nőknek, zselézett haj a férfiaknak, az egésznek megvolt a koreográfiája. Na ettől csömörlött meg sok fiatal és indult útjára a hippikorszak, na de az egy másik történet.

A Newbury fesztivál ennek a jólfésült korszaknak állít emléket. Az benne a jó hogy mind a férfiak mind a nők érdeklődési köre le van fedve. Ezt próbálom bemutatni ma.

Ebben a posztban iszonyú sok munkám fekszik. Ugyanis az egész látogatást végigvideóztam és hetekig vágtam a videóanyagot. Próbáltam tömöríteni és érdekesebbé tenni de úgy hogy a hangulat azért átjöjjön. Persze ezek nem professzionális felvételek, egy kis akciókamerával készültek, sok helyen zavaró a szélzúgás meg az én narrációm is hagy kívánnivalókat maga után.A videókat véletlenszerűen beszúrva a szöveg sorai közé mutatom be hátha így jobban átjön az egész hangulata.

A fényképeket a feleségem készítette, innen is nagy köszönet neki igazán sok és kiváló felvételt csinált. Napokig válogattam a sokszáz fotó közül de 110-nél alább nem tudtam megállni. 

A lányom második alkalommal volt velünk. neki a hobbija ez a kor gyakran hívják modellkedni amerikai autó kiállításokra vagy egyéb hasonló rendezvényekre. Mostanában beleszerelmesedett a Kaliforniai Álom című filmbe amire engem is elvitt mikor otthon voltam. A filmkritikát itt olvashatjátok:

http://diggerdriver.blog.hu/2017/01/02/proli_filmkritika

A lányomat, a filmet feldicsérő írásom sem tántorította el és egy vagyonért megvarratta magának a filmbeli főszereplő ruháját. Megmondom őszintén nagy sikert nem aratott vele mert a kutya sem ismerte fel hogy az az a ruha másrészt voltak sokkal szebbek és a lányomnak is vannak sokkal szebbek.img-20170822-wa0002.jpgdigi.jpg

Na de nézzük ezt a csodálatos napot.

A hely.

Maga a helyszín a már megszokott Newbury karavánpark ami egyébként békeidőben lakókocsiknak, lakóautóknak, lakóbuszoknak, kempingezőknek ad helyet. Egy hatalmas mező a parkoló és maga a fesztivál helyszíne is hatalmas területen fekszik úgyhogy a három napos időszakra elég rendesen szétoszlik a nép igazán tömeg és zsúfoltság sehol nincs. Rengeteg étkezőhely van ahol jól lehet lakni és még sokba sem kerül. Az angol közösségi összejövetelek sajátossága hogy pusztán azért mert rendezvény van ezért nem emelik 5-10szeresére az áraikat.

 Az emberek

Valami elképesztő az a ruha és színkavalkád amit az emberek viseltek a rendezvényen. Ha röviden akarnám leírni az egész üzenetét akkor azt írnám hogy VÁLLALD MAGAD. Mert itt mindenki vállalta magát. Kortól, alkattól, kinézettől függetlenül. Százhúsz kiló vagy? Nem számít nyomd a Rock and Rollt. Nyolcvan és a halál között vagy? Nem számít vedd fel a legszebb ruhád amiben Kevinnek megtetszettél 53-ban. Mindegy hogy nézel ki ott vagy együtt vagy a kor rajongóival, senki nem néz le nem néz ki stb...

Egy dixi zenekar előtt elmenve az idős nagymama is bemutat néhány tánclépést és bizony nagyon profi módon. Az angolok nagyon érzik a kor stílusát, nagyon tudnak ünnepelni nagyon tudják jól érezni magukat ilyen helyeken. Mindezt úgy hogy egyetlen részeg embert nem láttunk. 

A ruhák.

Bár a fenti képsorozaton meg lehetett csodálni a kor legszebb ruhakölteményeit, de a kínálat is szebbnél szebb ruhákkal volt tele.

Az a tapasztalatunk hogy évről évre többen öltöznek be, és nyilván az idén megvásárolt ruhában jönnek jövőre. Az egyébként érdekes hogy férfiruhából alig lehetett látni eladó darabot. Valószínűnek tartom hogy a férfiruha ha valóban elegáns és a kornak megfelelő akkor az szabóságban készül személyre szabva. Mint például ez:dscf0116.jpg

A fenti párról nekem azonnal Bonnie és Clyde jutott eszembe.

Szóval a ruhakínálat minden elképzelést felülmúlt.

A kiegészítők.

Minden amit el lehet képzelni. Hajbavaló virág biszbaszoktól a táskákon át a cipőkig minden.

Nekem is huszonöt fontomba fájt egy tüncibünci lila táska. Na nem magamnak. Csak én fizettem.

A bizgerentyűk.

Csecsebecsék minden mennyiségben.  

Szerszámok, konyhafelszerelés és lakásdekoráció korhű stílusban vagy egyenesen abból a korból.

Az autók.

Hátigen. A férfias játékok.

A V8 hörgése a végeláthatatlanul hosszú karosszériák, az első egybeülések, a mázsányi krómdíszek, a rakétahajtóművet idéző szárnyak orrkúpok. Mindez az amerikai autók jellemzői. Jó autók voltak? Nem. Határozottan nem. Lusta, lomha kanyarban letérdelő benzinzabáló kolosszusok.

Na de legalább tartósak. Jól van, de kinek kellett néhány évnél tovább tartó autó a gazdasági fellendülés korában? Kinek? Kubának. Mai napig használják az amcsik otthagyott autóit, némelyiket már Volga motorral Lada váltóval, elképesztő műszaki leleménnyel és a gányolás kandidátusi fokozatával lábon, pontosabban keréken tartva őket.

Viszont stílusuk van.

Egy életstílust képviselnek. Kit érdekelt hogy műszaki fejlettségük egy korabeli európai autóhoz képest a kőkorszak szintjén volt?

Az olasz autóipar abban a korban ásta meg saját sírját és napjainkban húzza magára a földet. Az angol autóipar sírhalmán pedig már a keresztet is háromszor cserélték mert az is elrohadt. A japán gőzhenger kivégezte az teljes angol autó és motorkerékpár ipart. Az olaszokat franciákat megtizedelte, a németek okos egyesülésekkel viszonylag jól jöttek ki belőle. Az angoloknak nem maradt semmi csak egy kis manufaktúra amelyik csodaszép retró autókat gyárt a legmodernebb technikával a lemez alatt. A Morgan a utolsó megmaradt angol autógyár.

Az amerikai autók mellett a legnagyobb felhozatal mégis a klasszikus angol autókból volt. Csodaszép MG-k, Vauxhallok, Woseley-k, Roverek, Jaguarok, Daimlerek képviselték a kor angol autóiparát.

Milyen autók voltak? Legjobban a fostalicska szó illik rájuk. Mai napig öntik bele a pénzt a fenntartásukba, naponta látom őket az utcán vagy fesztiválokon, az angol veteránautó mozgalom a legnagyobb talán a világon. Nagyon helyesen óriási tisztelet övez mindent ami régi. Na de ettől még nem lesz jó is. Dicsérjük őket hogy csodálatos a vonalvezetésük, hogy fantasztikus az elegáns stílusuk, csak a megbízhatóságukra ne kérdezzünk rá. Jó, természetesen van a Rolls Royce meg a Bentley, ők viszont más ligában játszanak.

A motorkerékpárjaik még rosszabbul jártak. A briteknek volt a legtöbb márkát felsorakoztató motorkerékpár ipara. Ki emlékszik már olyan típusokra hogy Sunbeam, Norton, Douglas, Matchless, Ariel, AJS, BSA, Vincent, HRD, Brough Superior. A Triumph hosszú szünet után feltámadt és a nosztalgiahullámból profitálva ma is gyárt motorokat.

A Brought Superior volt a kor motorkerékpár Rolls Royce-a. Arábiai Lawrence kedvenc motorja amivel végül meghalt. 

Az egész fesztivál érdekes színfoltja volt a gőzgépek rajongóinak bemutatója

Időnként végigpöfögött egy gőzgép az utcákon, mindenki megcsodálta, és úgy általánosságban mondható hogy jól beleillettek a fesztivál hangulatába.  

 

 

Volt néhány csőrös kamion is. Sajnos a hosszkorlátozás a csőrös kamionokat az európai utakról száműzte. Európában a motort behozták a fülke alá és az így nyert néhány métert a rakodótér bővítésére fordították.Amerikában mások a szabályok ott egy csőrös kamionfülke mögött egy komplett családi háznyi lakótér elfér még. Fantasztikus festményekkel díszítve mázsányi krómdíszekkel csodálatos látvány mindegyik.

dscf0443.jpgdscf0445.jpg

Említést kell még tennem a tánc sátrakról. Kettő volt belőle, mindegyikben élőzenére ropták a táncosok, profik és amatőrök egyaránt. Jó zene, bulihangulat tánc és ováció, mi kell még a tökéletes naphoz

A tavaly már bemutatott 124 éves gőzzel hajtott ringlispíl is itt volt természetesen. Hajlott kora ellenére tette a dolgát becsülettel. A videó alatt hallható zenét a ringlispíl beépített zenegépe szolgáltatta.

Aztán elérkeztünk a nap végéhez. Idén sem csalódtunk, azt kaptuk amit vártunk. Az idő csodálatos volt, talán a szél fújt egy kicsit, ezért elnézést kérek a videókban hallható szélzajért. Tudom jól hogy ez a poszt tele van zsúfolva képekkel és videókkal. Talán túl sok is a jóból, mégis egyszerűen nem tudtam szűkebbre fogni. Annyi látnivaló volt, annyi mindent meg akartam mutatni...

Köszönöm hogy elolvastátok, megnéztétek.

 

14 komment

süti beállítások módosítása